elektroinstalace, revize
internet, výpočetní technika
el. požární a zabezpečovací signalizace
telekomunikační technika a kamerové systémy
 

Připojení k internetu

Výpočetní technika

Elektroinstalace

EPS, EZS, CCTV, SK

Kontaktujte nás

Přihlásit do zóný

Časté otázky

 

Články

Strukturovaná kabeláž

Techcom s.r.o. pracuje se strukturovanou kabeláží CAT 5 a CAT 6. Při měření strukturované  kabeláže používáme vždy měřící certifikační  přístroj LANTEK 6.

V oblasti strukturovaných kabelážních systémů realizujeme naše projekty v převážné většině na bázi systémů:


 

Tyto námi používané kabelážní systémy poskytují kompletní protokolově nezávislá řešení a jsou velmi snadno instalovatelné a udržovatelné. Uvedené kabelážní systémy vychází z platných mezinárodních norem a standardů pro budování strukturovaných kabelážních systémů, zejména ISO/IEC 11801 (2nd edition - September 2002), EIA/TIA-568-B, EN 50173 (2nd edition - October 2002) a příslušných dodatků. Poskytují velký rozsah přenosových medií od UTP přes FTP, S-FTP až po optické vlákno. Parametry a charakteristiky kabelážních systémů jsou lepší, než je požadováno současnými platnými normami a předpisy, vyhovují i návrhům nových norem. Tímto je pro kabelážní systémy garantována použitelnost i pro budoucí nové technologie přenosu. Díky autorizaci a certifikaci od výrobce kabelážního systému je možné poskytnout na dodané systémy nadstandardní záruční doby. 

Konkrétní typ přenosového media je navržen s ohledem na požadavky zákazníka, závisí však zejména na specifických podmínkách v místě instalace kabelážního systému a na požadovaných parametrech přenosu. Všechny tyto faktory jsou pak zpracovány v úvodním projektu. Nedílnou součástí realizace kabelážního systému je vystavení měřících a certifikačních protokolů dle normy ISO 9001. 

Uvedené kabelážní systémy kromě přenosu dat v počítačových sítích umožňují dále kompletně řešit i telefonní rozvody, rozvody systému elektronického zabezpečení a interní komunikační systémy (domovní telefony a videotelefony).


Metalické kabely UTP / FTP 


Strukturované kabelážní systémy projektujeme a instalujeme na základě mezinárodních norem ANSI/TIA/EIA 568A, ISO/IEC 11801. V současné době je nejvíce používanou technologií strukturovaná kabeláž kategorie 5e, která umožňuje provoz sítě Ethernet 10Mbit/s, 100Mbit/s případě 1Gbit/s. Volitelně jsme schopni nainstalovat a hlavně proměřit kabeláže kategorií 6 a 7. Tento typ kabeláže je potom připravena pro další generace předeším přenosových rychlostí. Dle požadavků zákazníka může být strukturovaná kabeláž provedena jako nestíněná či stíněná.

Optické trasy (kabely)

 

Optické trasy jsou v mnoha případech jediným kvalitním řešením komunikační linky. Mnohé nevýhody metalických tras nejsou pro optické (tedy galvanicky oddělené) řešení problémem. Skleněné vlákno nepřenáší rozdíl potenciálů napájecích soustav. Elektromagnetické rušení či indukce při bouřkách též nejsou rizikem. Dalším významným přínosem jsou vysoké přenosové rychlosti (běžně 1Gbps) a dosahované vzdálenosti (až 100km). Optické řešení přenosových tras se z hlediska nákladů na pořízení stává stále dostupnějším. Optická linka má navíc teoreticky neomezenou šířku přenosového pásma a je tedy připravena i na budoucí, rychlejší přenosové technologie (např. 10 GbE), což výrazně přispívá k ochraně investic do budoucnosti. Společnost TechCom disponuje nejen špičkovým technologickým zázemím, ale i rozsáhlými zkušenostmi v budování optických tras.

Naše společnost zajišťuje tažení optických tras a zároveň i svařování optiky, optickou svářečkou Furukawa. Stejně tak i zajistíme měření útlumu sváru.

 

CCTV

 

Kamerové systémy (CCTV), průmyslová televize 

 

Kamerový systém (CCTV – Closed Circuit Television, uzavřený televizní okruh) je užití kamer ke sledování prostor, k zobrazovní záběrů z kamer na monitorech a archivaci natočených záběrů.
Skládá se z kamer, hardwarového vybavení (hard disku, monitoru) a software. Může být doplněn i o mikrofony a reproduktory, a téměř vždy o záznamové médium pro ukládání zaznamenaných dat.
 
Společnost Techcom používá  jak analogové, tak i modernější a stále více používanější IP kamerové systémy, které se dají provozovat ve spojení s počítačovými LAN sítěmi.

EZS

 

Elektronické zabezpečovací systémy (EZS) 

EZS je základní systém na ochranu majetku. Jedná se o jednoduchý elektronický zabezpečovací systém, který je vhodný jak pro domácnosti tak i pro rodinné domy. Dále montujeme složité a rozsáhlé elektronické zabezpečovací systémy s možností kombinovaní s jinými el. systémy (např. kontrola přístupu osob apod.). Zabezpečovací systém dále napojujeme na pulty centrální ochrany (PCO), který mi jsou Policie, nebo bezpečnostní agentury, které navíc zajišťují fyzickou ochranu.
Řešení EZS dodáváme od výrobců PARADOX, ADEMCO MICROTECH, DSC, INNER RANGE, SPEZA, JABLOTRON aj.
 

Nejrozšířenější zabezpečovací systémy Paradox Digiplex

Zabezpečovací systémy Paradox Digiplex patří mezi nejpoužívanější alarmy pro střední a velké firmy a objekty v ČR. Tento zabezpečovací alarm byl nainstalován již na několika stovkách bank, vojenských a vládních objektech a dalších budovách, vyžadujících vysokou úroveň zabezpečení. 
 

Nejmodernější technologie zabezpečení a integrovaný přístupový systém

Nejmodernější technologie, zajišťuje maximální přizpůsobení konkrétním požadavkům aplikace a zároveň umožňuje inovaci systému.
Plná integrace zabezpečovacího a přístupového systému, má k dispozici mnoho funkcí, jako je např. ovládání zabezpečení přístupovými kartami, monitorování dveří zabezpečovacím systémem, řízení výstupů na základě libovolné události nebo událostí (např. pro řízení osvětlení, klimatizace, topení atd.)
Zároveň veškeré událostí ukládá do historie systému pro pozdější vyhledávání.
 

Bezdrátová nádstavba pro EZS

 
Bezdrátová nástavba umožňuje připojení bezdrátových detektorů nebo bezdrátové ovládání systému. Systém lze také dálkově ovládat pomocí telefonu s tónovou volbou, kterým můžete nastavovat a odstavovat jednotlivé skupiny nebo ovládat výstupy, např. garážová vrata.
Pro komfortní obsluhu lze systém také ovládat a monitorovat pomocí speciálních programů z PC.
 
 

EPS

 

Elektronické protipožární systémy (EPS)

 
Elektronický protipožárni systém se napojuje na pulty protipožární ochrany, tento systém může spouštět hasící zařízení (pokud je objekt takovým zařízením vybaven) a tím efektivně zabránit vzniku škod při případném požáru.
 

Zabezpečujeme na míru

 
• návrh koncepce elektrické požární signalizace s možnosti napojení na PCO (pult centrální ochrany)
• LITES  - tuzemský výrobce,    ZETTLER,  ESSER
• PC nadstavba na uvedené systémy
• Zajistíme protipožární systém od projektu přes montáž,nepřetržitý servis až po kontroly provozuschopnosti
 

EPS, EZS, CCTV, SK

Zabezpečovací systémy 

Jsme specialisté na elektronické zabezpečovací systémy, které navrhujeme a zároveň dodáváme. Dále dohlížíme na jejich provoz a údržbu. Zajistíme jakýkoli zabezpečovací systém od projektu přes montáž, nepřetržitý servis, periodické prohlídky až po revize.

Zabezpečovací systémy dělíma na:

  • Elektronické zabezpečovací systémy (EZS) 
  • Elektronické protipožární systémy (EPS)
  • Kamerové systémy (CCTV)

 

Strukturovaná kabeláž (SK)

 

Strukturovaná kabeláž je obecné označení metalických a optických prvků, které umožňují propojení jednotlivých uživatelů v rámci počítačové sítě.

 

 

EZS

EPS

CCTV

SK

 

© 2002-2022 TechCom s.r.o. Všechna práva vyhrazena.