elektroinstalace, revize
internet, výpočetní technika
el. požární a zabezpečovací signalizace
telekomunikační technika a kamerové systémy
 

Připojení k internetu

IPTV - Televize

Výpočetní technika

Elektroinstalace

EPS, EZS, CCTV, SK

Kontaktujte nás

Přihlásit do zóný

Časté otázky

 

Články

Strukturovaná kabeláž

Techcom s.r.o. pracuje se strukturovanou kabeláží CAT 5 a CAT 6. Při měření strukturované  kabeláže používáme vždy měřící certifikační  přístroj LANTEK 6.

V oblasti strukturovaných kabelážních systémů realizujeme naše projekty v převážné většině na bázi systémů:


 

Tyto námi používané kabelážní systémy poskytují kompletní protokolově nezávislá řešení a jsou velmi snadno instalovatelné a udržovatelné. Uvedené kabelážní systémy vychází z platných mezinárodních norem a standardů pro budování strukturovaných kabelážních systémů, zejména ISO/IEC 11801 (2nd edition - September 2002), EIA/TIA-568-B, EN 50173 (2nd edition - October 2002) a příslušných dodatků. Poskytují velký rozsah přenosových medií od UTP přes FTP, S-FTP až po optické vlákno. Parametry a charakteristiky kabelážních systémů jsou lepší, než je požadováno současnými platnými normami a předpisy, vyhovují i návrhům nových norem. Tímto je pro kabelážní systémy garantována použitelnost i pro budoucí nové technologie přenosu. Díky autorizaci a certifikaci od výrobce kabelážního systému je možné poskytnout na dodané systémy nadstandardní záruční doby. 

Konkrétní typ přenosového media je navržen s ohledem na požadavky zákazníka, závisí však zejména na specifických podmínkách v místě instalace kabelážního systému a na požadovaných parametrech přenosu. Všechny tyto faktory jsou pak zpracovány v úvodním projektu. Nedílnou součástí realizace kabelážního systému je vystavení měřících a certifikačních protokolů dle normy ISO 9001. 

Uvedené kabelážní systémy kromě přenosu dat v počítačových sítích umožňují dále kompletně řešit i telefonní rozvody, rozvody systému elektronického zabezpečení a interní komunikační systémy (domovní telefony a videotelefony).


Metalické kabely UTP / FTP 


Strukturované kabelážní systémy projektujeme a instalujeme na základě mezinárodních norem ANSI/TIA/EIA 568A, ISO/IEC 11801. V současné době je nejvíce používanou technologií strukturovaná kabeláž kategorie 5e, která umožňuje provoz sítě Ethernet 10Mbit/s, 100Mbit/s případě 1Gbit/s. Volitelně jsme schopni nainstalovat a hlavně proměřit kabeláže kategorií 6 a 7. Tento typ kabeláže je potom připravena pro další generace předeším přenosových rychlostí. Dle požadavků zákazníka může být strukturovaná kabeláž provedena jako nestíněná či stíněná.

Optické trasy (kabely)

 

Optické trasy jsou v mnoha případech jediným kvalitním řešením komunikační linky. Mnohé nevýhody metalických tras nejsou pro optické (tedy galvanicky oddělené) řešení problémem. Skleněné vlákno nepřenáší rozdíl potenciálů napájecích soustav. Elektromagnetické rušení či indukce při bouřkách též nejsou rizikem. Dalším významným přínosem jsou vysoké přenosové rychlosti (běžně 1Gbps) a dosahované vzdálenosti (až 100km). Optické řešení přenosových tras se z hlediska nákladů na pořízení stává stále dostupnějším. Optická linka má navíc teoreticky neomezenou šířku přenosového pásma a je tedy připravena i na budoucí, rychlejší přenosové technologie (např. 10 GbE), což výrazně přispívá k ochraně investic do budoucnosti. Společnost TechCom disponuje nejen špičkovým technologickým zázemím, ale i rozsáhlými zkušenostmi v budování optických tras.

Naše společnost zajišťuje tažení optických tras a zároveň i svařování optiky, optickou svářečkou Furukawa. Stejně tak i zajistíme měření útlumu sváru.

 

© 2002-2024 TechCom s.r.o. Všechna práva vyhrazena.